Skip to Content

Pacientské organizace

  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'nodereference_autocomplete_access' not found or invalid function name in /srv/www/vzacnenemoci.nkcvo.cz/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'views_access' not found or invalid function name in /srv/www/vzacnenemoci.nkcvo.cz/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'imce_access' not found or invalid function name in /srv/www/vzacnenemoci.nkcvo.cz/includes/menu.inc on line 454.

Významnou podporu pro pacienty a jejich rodiny představují organizace a občanská sdružení, které jsou zakládány právě těmito pacienty, jejich rodinnými příslušníky, přáteli a dalšími zainteresovanými osobami. Takto se mohou poznávat lidé se stejnými problémy a dále spolupracovat na zlepšení života pacientů s těmito diagnózami. Skupiny umožňují setkávat se lidem napříč celou Českou republikou a některé tyto organizace spolupracují i na mezinárodní úrovni.

Ne pro všechna vzácná onemocnění existuje nějaká pacientská organizace či skupina, což bylo jedním z důvodů vzniku České asociace pro vzácná onemocnění (ČAVO - www.vzacna-onemocneni.cz). Asociace se také snaží vyhledávat a dále sdružovat pacientské organizace pro jednotlivá onemocnění a určitým způsobem je zastřešovat - v duchu hesla Sami vzácní, spolu silní.

Kontakty na pacientské orgnizace naleznete také zde:

Podobně jako v České republice ČAVO sdružuje pacientské organizace pro jednotlivá onemocnění a případně i jednotlivce, na Slovensku má podobnou úlohu Slovenská aliancia zriedkavých chorôb (SAZCH).

Pacientské organizace
Významnou podporu pacientům i jejich rodinám nabízí pacientské organizace a sdružení...
Vzácná
onemocnění
V Evropě je onemocnění definováno jako vzácné, pokud postihuje jen velmi malou část obyvatelstva...
Pracoviště
v ČR
Množství pracovišť, která se zabývají diagnostikou a léčbou vzácných nemocí se každým rokem rozrůstá...