Skip to Content

Vzdělávání

  • strict warning: Only variables should be passed by reference in /srv/www/vzacnenemoci.nkcvo.cz/themes/zeropoint/template.php on line 343.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'nodereference_autocomplete_access' not found or invalid function name in /srv/www/vzacnenemoci.nkcvo.cz/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'views_access' not found or invalid function name in /srv/www/vzacnenemoci.nkcvo.cz/includes/menu.inc on line 454.
  • warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'imce_access' not found or invalid function name in /srv/www/vzacnenemoci.nkcvo.cz/includes/menu.inc on line 454.

Spinální muskulární atrofie - aktuální situace v diagnostice a terapii

Rádi bychom zájemce pozvali na přednášku paní profesorky Louise Simard, PhD., přednostky Ústavu biochemie a lékařské genetiky Lékařské fakulty Univerzity v Manitobě. Tématem vystoupení je spinální muskulární atrofie a aktuální situace v její diagnostice a terapii. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 15. září 2011 od 14.00 v pravé malé posluchárně v budově ředitelství Fakultní nemocnice v Motole a děkanátu 2. lékařské fakulty UK (V Úvalu 84, Praha 5).

Spinální muskulární atrofie je vzácným nervosvalovým onemocněním, projevujícím se především různě závažným postižením svalů, od prosté slabosti až po jejich atrofii. K těmto změnám dochází v důsledku degenerace motorických neuronů.

Syndikovat obsah
Pacientské organizace
Významnou podporu pacientům i jejich rodinám nabízí pacientské organizace a sdružení...
Vzácná
onemocnění
V Evropě je onemocnění definováno jako vzácné, pokud postihuje jen velmi malou část obyvatelstva...
Pracoviště
v ČR
Množství pracovišť, která se zabývají diagnostikou a léčbou vzácných nemocí se každým rokem rozrůstá...